6. Kapitola

11. prosince 2010 v 18:30 | © Aslien
ONLINE-TVD.BLOG.CZ
6. KAPITOLA - TMA 
Na gauči seděla dívka otočená směrem ke mě, měla krátce zastřihnuté vlasy, byla drobná, ale neusmívala se. Isobel stála za ní, přitom se dívala na mě. Nevěděla jsem co ten pohled znamená. Naklonila jsem hlavu a okamžitě mi došlo, kdo to tam vlastně vůbec sedí. Zabouchla jsem dveře, šla blíže k pohovce. " RoseMary ? " zvedla hlavu, a tiše řekla " Katerino " RoseMary? Co tady chce, proč se vůbec vrací, když utíká před Klause něco přes pět set let. " Katerino, díky tobě je Trevor mrtev, ale jak vidím, Tobě je to jedno, lítáš si po městě v podprsence, který nešťastník Tě skoro obnažil? " Při slovech je Trevor mrtev nahodila smutný a vážný výraz, při části kdy mě nazvala děvkou se jí na tváři vyvodil úsměv. " Co chceš, Rose? " " Na to bych se Tě mohla zeptat taky Katerino. Jen Ti chci vzkázat, že jsi v nebezpečí, neříkám to proto, že bych Tě chtěla zachránit ty malá mrcho, ale říkám to proto, že chci zachránit hlavně sebe, dej mi měsíční kámen a Eleně neublížím. " postavila se. " Rose já ji nepotřebuju, a měsíční kámen nemám." Z mých úst se vyvodil takový bezcitný hlas. Rose přešla přede mě " Budeš litovat, Katerino. Klaus si Tě stejně najde. " Nestačila jsem odpovědět, byla pryč. Isobel se na mě podívala, jakoby její oči říkaly teď si mě zavedla do pěkný bryndy ty krávo. Jasně chtěla jsem jí střelit facku, ale neměla jsem proč. Sebrala jsem se a odešla do svého pokoje. Klaus? 

Klaus? Klaus? Vždy, když jsem vyslovila tohle jméno, hlas se zvyšoval, bála jsem se. Chodila jsem po pokoji v typické chůzi, pořád dokola. Vyhrnula jsem závěsy, opřela se o parapet a vyhlížela svou dnešní oběť. Líbilo se mi hodně lidí, ale nemohla jsem si vybrat. Na jídlo a na krev jsem se vykašlala. Stoupla jsem si před zrcadlo a začala se uklidňovat. Všimla jsem si, že se mi na očích udělaly velké tmavé žíly, oči se mi změnily a na řadu přišli tesáky. Funěla jsem asi půl hodiny, potom zloba začala ustupovat. 

Čekala jsem na to, až mi Mason zavolá. Měl mi ten měsíční kámen donést, ikdyž jsem se před chvílí domilovali, později mi napsal zprávu. Konečně zazvonil. " Masone? Měl jsi tu být už před hodinou! " Jenomže v telefonu se neozval Mason, ale někdo jiný " Špatná hračka. " Stála jsem naproti zrcadla, podívala jsem se do něj a řekla " Damon? Poprvé,jsi mě překvapil, předpokládám,
že je Mason s Tebou. " " Je hned vedle mě, ačkoliv jeho srdce je po celé místnosti. " Hned jak to
dořekl, mé oči se vyvalily do zrcadla. Zloba se mě opět zmocnila " Tos neměl Damone! " On byl v klidu pořád pokračoval " Měl jsem dneska velice perný den, zabil vlkodlaka, našel měsíční kámen. Jo a víš, že ukryl měsíční kámen na dno studny, napuštěné sporýšem? Hádám, že Ti moc nevěřil. "
Tohle mě dostalo, ten blb Mason. " Miloval Tě, chudáček. Hej, kde vůbec jsi? Mohla bys mu dát poslední sbohem a tak. " Dostal mě, doslova mě nachytal. " Nemáš právě ponětí, co jsi udělal. "
" Sakra, snad jsem Ti nezničil, tvůj mistrovský plán. Strašně se Ti omlouvám. " Pobaveně dodal. 
" Proboha Damone snad nevěříš, že nemám plán B, a pokud Tě nezklamu tak i plán C, plán D a určitě víš, jak pokračuje abeceda? Nebo snad ne? Jo dej za mě pusu Stefanovi. " Klapla jsem mu telefon, a ďábelsky se usmála, aspoň mě zbavil, dalšího otroka, který pro mě už práci udělal. Byla jsem pobavená, že jsem teď dostala já jeho. Vím, že Stefan byl někde poblíž. Jěště jsem, ale něměla  v úmýslu mou dnešní zábavu ukončit. Vzala jsem si opět telefon, vytočila číslo k Eleně domů, a zvedla to Jenna, tak jak jsem to předpokládala. " Teď je ten čas Jenno, kdy si vezmeš nůž, ze kterým krájíš jídlo, zapíchneš si ho u bodu žaludku. A teď mi dej Elenu. " Rozkázala jsem jí. " Haló? " ozvala se Elena udiveně. Cítila jsem jak dýchá. " Ahoj Eleno" právě teď, ale dýchat přestala. 
" Katherine? " " Užila sis to malé randevouz se Stefanem ráno? Všechno vím, Eleno! Vždycky budu krok před tebou, kdy už Ti to jen konečně dojde? Víš jak snadné bylo dostat se k tobě domů a vyměnit sporýšový parfém tvé drahé tety Jenny? Donutit ji přestat pít ten divný čaj? " Bavilo mě to, takhle si sní hrát.  " Ne " " Eleno, Jenna byla můj špeh několik dní. Naneštěstí pro tebe, Jenna právě teď poslouchá jen mě, takže když jí navrhnu, že svět by byl mnohem lepším místem, kdyby tu nebyla."
" Jenno ne! " Začla jsem se smát, věděla jsem jak vyjekne. " No takže chápeš " věděla jsem jaký rozruch je právě teď u nich doma, takže jsem klapla telefon, a mohla se pobaveně smát. 

" Promiň, pokud vypadám podrážděně, ale věci se změnily, a musím uznat, že ovládací kouzlo je zlo, ale pro mě pouhá zábava, takže já potřebuju vlkodlaka, a víš toho svého jsem ztratila, takže tvůj úkol je Ti jasný ne? Promiň, ale mám hlad, takže se trochu napiju, já vím nevadí Ti to. " Pila jsem z jeho těla, Mattovu krev. Musím říct, že chutnal opravdu dobře, sladký Matt. No dobře pak už jsem ho, ale musela vyhodit, protože jsem ho nemohla zabít a potřebuju vlkodlaka. 

Na druhý den večer jsem se probudila, spala jsem jak zakletá princezna. Až nato, že já jsem mnohem hezčí než princezny. Měla jsem zase můj oblíbený župan a spodní prádlo, cítila jsem se jak na nějaké modní přehlídce. " Isobel ? " " Isobel ? " " Isobel ? " " Isobel ? " pokaždé jsem zvýšila svůj hlas, vůbec nevím kam šla, vždyť neměla nikde být. Najednou vypadla z kuchyně, ale spadla na zem. Je mrtvá?  " Není mrtvá, malá mrcho, jen omráčená. " Někdo mi snad četl myšlenky. Hlas mi byl povědomý, Damo. Je mi to jasné. 

Najednou jsem byla udivená, Damon po mě hodil šíp naplněný sporýšem, au. Vytáhla jsem ho, ale najednou se objevili Bonnie, Stefan, Jeremy, Alaric i Caroline. Každý měl dva šípy, jen Damon tři. Všichni po mě vystřelili, tohle bylo moc. Ikdyž jsem oproti tomu odolná, tohle by omráčilo i koně. Skácela jsem se v županu i spodním prádle na zem. Hlava se mi hodně točila, najednou jsem cítila něco jako spánek. 

Zem byla tvrdá, smrděla po prachu. Převalovala jsem se ze strany na stranu. Tělo mě pálilo a moje hlava se cítila jako po výbuchu. Rozlepila jsem víčka, poškrábala se na noze a sedla si, nevěděla jsem, kde to jsem. Na proti sobě jsem viděla Damona. " Kde to kruci jsem? " zařvala jsem. " Tak, kde jsi měla být 145 let. " usmál se. " O můj bože Damone, prosím ne. " Prosila jsem. Zavíral dveře, no dveře zavíral hrobku. " Damone Elena je v nebezpečí. " " Lžeš, celý život jenom lžeš. " Dveře byly u konce a já jsem začala hysterčit " Damone ne, prosím ne, nedělej to, prosím! Udělám cokoliv, Damoneee!" Řvala jsem na celé kolo, bušily do stěny, lítala kolem, ale nic pořád nepomáhalo. Zmocnila se mě velká panika, ikdyž jsem věděla, že už tam není pořád jsem řvala dokola jeho jméno. " Damone! Pusť mě ven" " Damone! Pusť mě ven" " Damone! Pusť mě ven" !
" Proklínám Tě ty hajzle, proklínám den, kdy jsem Ti dala moji krev, kdy jsem Tě poznala! " Nevím proč pořád řvu, bylo mi z toho zle, chtěla jsem se hrozně dostat ven, ale vzpomněla jsem si na Rose a její slova. Elena je teď někde s ní. 

Najednou se mi svíral žaludek i mozek. Začala jsem se cítit suchá a špinavá. Pálila mě kůže i oči. Potřebovala jsem krev, potřebovala jsem nejmíň deset litrů krve. Nemám vůbec žádný pojem o čase. Nevím kolik je hodin, jaký je den. Nevím proč, ale nikdy mi nebyla zima. Až teď, nemám ani ten župan. Jen spodní prádlo, třepala jsem se. Vlasy se mi ježily, sliny jsem žádné neměla. Dělalo se mi zle, už po několikáté, za den nebo týden? Když jsem si šáhla na krk zjistila jsem, že ani nemám můj náhrdelník, ani náramek. Co když ho ztratili? Mou památku? Upíři nevidí tmu pouze, když jsou najezení. Jsou-li vyschlí jako já, nemají šanci, vidí úplnou temnotu. Poprvé za tohle století jsem se bála. Kdybych byla sytá, mohla bych se podívat, jestli mi někde tady nevypadnul, ale je to tady moc velké, a pro mě už i tma. Šla jsem úplně dozadu do hrobky, najednou jsem o něco zakopla, bouchla jsem se do hlavy a vystouplou stěnu. Najednou jsem se zase skácela dolů k zemi. Tma se mi udělala i v hlavě, přestala jsem na všechno myslet, a upadla do hlubokého spánku. 


To be continued !                                   
Don't copy!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MilSs* MilSs* | Web | 11. prosince 2010 v 18:41 | Reagovat

Opět moc krásné. Líbí se mi jak to napojuješ na ty slova ze seriálu. =)

2 Wiwi ~ ISOMERHALDER-FAN Wiwi ~ ISOMERHALDER-FAN | Web | 11. prosince 2010 v 18:46 | Reagovat

Úžasný ! :)♥

3 >>Damie&Katie<<..píše >>Damie >>Damie&Katie<<..píše >>Damie | Web | 11. prosince 2010 v 18:56 | Reagovat

Nádherný díl ♥ Jak rekla že je krájší než spíci princezny sem se musela smát xD..Jinak zlatí už minule jsem se ptala,ale bohužel jsi nepospovedela,zsda jsi si tu obalku knižky delala sama :)

4 Lamia Le Morte Lamia Le Morte | Web | 11. prosince 2010 v 20:11 | Reagovat

I já jsem čekala od 2x11 víc.. ale co se dá dělat.. :)

5 Christina^^ Christina^^ | Web | 11. prosince 2010 v 20:50 | Reagovat

Ahoj,písala si si o spriatelenie (: Veľmi rada spriatelím (: Tvoj blog je nádherný ! Malo ktorý ma tak zaujme ako ten tvoj (:
BTW:Som veľkou fanúšičkou Vampire Diaries (:

6 Selene Selene | Web | 11. prosince 2010 v 22:13 | Reagovat

aaaa super,teším sa na ďalšiu kapču

7 Sisi Sisi | Web | 11. prosince 2010 v 22:30 | Reagovat

jako tohle je treba OK ale treba se mi nelibi napr. clanek s titulkama vis jakej mzslim

8 Lamia Le Morte Lamia Le Morte | Web | 12. prosince 2010 v 10:38 | Reagovat

Kat mi je trochu líto :) Těším se na další kapitolu :)

9 Sisi Sisi | Web | 12. prosince 2010 v 10:47 | Reagovat

v poho jinak mas krasnej blog :)

10 Sisi Sisi | Web | 12. prosince 2010 v 10:48 | Reagovat

jinak dalsi krasna kapitola newim jak to delas :) nechci te nejak nahanet nebo tak ale nedala bys sem prosim ten clanek s tim hodnocenim dik

11 MaCi MaCi | Web | 12. prosince 2010 v 11:01 | Reagovat

Moc pěkný..těším se na další

12 Dagi Dagi | Web | 12. prosince 2010 v 12:08 | Reagovat

Rychlíku :D..já si musim nejdřív přečíst pátou kapitolu..někde jsem se zapoměla xD

13 » lori.* » lori.* | Web | 12. prosince 2010 v 13:14 | Reagovat

ja nestíham .. :D si musím ešte piatu kapitolu prečítať, som ju asi prehliadla .. :D

14 KimS KimS | Web | 12. prosince 2010 v 14:42 | Reagovat

Ahoj :) No já reklamy normálně nepíšu, ale včera jsem si založila blog o Candice Accole (Caroline) a TVD, tak jestli byste byli tak hodní a třeba tam mrkli? Protože sem se snažila s designem, přidávám články a tak a nikdo nechodí :( :) Díky :-*

15 Vampire Girl [Affs] Vampire Girl [Affs] | Web | 12. prosince 2010 v 14:42 | Reagovat

Ahoj, náš blog slaví své první narozeniny. Prosím přijď se podívat a přečti si tento článek, který poslední rok rekapituluje. Děkujeme

http://vampire-diaries-serial.blog.cz/1012/happy-1st-birthday-v-d-s-blog-cz

16 Cathie.KAT Cathie.KAT | Web | 12. prosince 2010 v 15:17 | Reagovat

je to skvělé a moc pěkně to navazuje na ty události :))

17 MilSs* MilSs* | Web | 12. prosince 2010 v 15:55 | Reagovat

Ahojky, jak se máš? =)

18 Vampire Girl [Affs] Vampire Girl [Affs] | Web | 12. prosince 2010 v 16:46 | Reagovat

Ahoj, opožděně jsem udělala diplomky za bubliny...přijď si to vyzvednout...

http://vampire-diaries-serial.blog.cz/1012/bubliny-diplomy

19 Sisi Sisi | Web | 12. prosince 2010 v 20:33 | Reagovat

jinak na blogu je novej dil harmony of blood tak jestli bys chtela tak si prosim precti :) http://love-dobrev.blog.cz/1012/harmony-of-blood-5-kapitola-prichod

20 hannah-montana-twilight hannah-montana-twilight | Web | 12. prosince 2010 v 21:11 | Reagovat

super

21 Lia Lia | Web | 13. prosince 2010 v 15:54 | Reagovat

musim si to konecne precitat,ale ked stale trpim nedostatkom casu

22 Deedou & Belass Deedou & Belass | Web | 14. prosince 2010 v 18:01 | Reagovat

Mrzí mě, že jsem si to přečetla až dneska, dřív jsem se k tomu nedostala a přišla jsem o hodně, tohle je fakt bombastický!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama